اصول یک رابطه سالم عاطفی و راهکارهایی برای حفظ آن -

معیار داشتن رابطه سالم و آرامش بخش در بین زوجین

شرط داشتن رابطه سالم و آرامش بخش

اگر در رابطع عاطفی بین همسرتان بتوانید یاد بگیرید که به سرعت استرس خود را کنترل کنید بی شک رابطه سالم و آرامش بخش خواهید داشت. در یک رابطه سالم هر دو شخص به طوری با یکدیگر رفتار و صحبت می‌کنند که رابطه ها را تداوم دار می کند.

چند اصل در داشتن رابطه سالم آرامش بخش بدین صورت است

۱) داشتن اعتماد برای یک رابطه سالم لازم است

اعتماد جزو بنیاد و پایه و اساس یک خانواده موفق است. چرا که با داشتن اعتماد دو طرفه، گویا خانه عشق آباد شده و احتمال آسیب دیدن روحی طرفین به صفر می رسد.

اگر اعتماد نباشد، انگار که باور ندارید شریکتان به پای شما می­‌ایستد یا خیر؟ شاید حتی نفهمید آیا از ته قلب به زندگی با شما ارزش قایل است؟! راه­‌های بسیاری برای ایجاد اعتماد و یا جلب دوباره آن در بک راطه عاطفی وجود دارد. اما اگر  به حد کافی برای ایجاد اعتماد در رابطه عاطفی خود از خود گذشتگی نداشته باشید،  بدون تردید در ادامه راه دچار مشکلات فراوان خواهد بود. بنابراین بهتر است قبل از این‌که دیر شود، اعتماد هم را جلب کنید.

نکات مهم داشتن رابطه جنسی سالم و ایمن

۲) ارتباط سالم  برای داشتن رابطه سالم و پایدار

ارتباط صادقانه همراه با محبت، علل خصوص به وقت حل مسائل دشوار یکی از مهمترین رکن رابطه سالم و پایدار است. شاید بیشتر ما در زندگی عادی خود بسیاری از مسایل را پنهان می کنیم تا ظاهر زیبای زندگیمان بیشتر جلوه بدیم. و این اشتباه مهلک است که اتفاقات بد و ناخوشایند را همیشه پنهان کنیم ، چرا که یک روز بر ملا خواهد شد.

در مجموع می‌توان گفت از مهترین دلایل سردی ارتباط عاطفی و جنسی نداشتن صداقت در رابطه سالم بین زوجین است. یعنی اینکه همه چیز را برای خودمان بخواهیم و همیشه تقصیرات را به گردن طرف مقابل بندازیم. اگر این ویژگی را داسته باشید بی شک باید یک فکر اساسی برای این رفتار خود کنید. زیرا برای داشتن ارتباط قوی و سالم باید صداقت همراه با از خودگذشگی را باهم داشته باشید.

پیشنهادات:

دنبال یک قرص تاخیری خارجی خوب می گردی؟

کرم تاخیری مناسب از کجا تهیه کنم؟

مکس پاور بهتر است یا مکس من ۶۰ تایی؟

روکومکس چیست؟

۳) صبر و صبور بودن برای داشتن رابطه سالم و زیبا

اینکه انتظار داشته باشیم همیشه طرف مقابلمان همیشه صبور باشید، یک خواسته نابجا است. چرا که روزانه مشکلات فراوانی چون دعوا در محل کار، نداشتن رابطه جنسی صحیح یا مشکلات جسمانی و عدم خواب کافی در طی شبانه روز ممکن است باعث شود که در مقطع­‌هایی از زندگی سبب از کوره در رفتن فرد یا شریک زندگیتان شود.

کسانی که به زندگی زناشویی خود اهمیت می دهند، معمولا تا اندازه‌­ای خاصی نیز صبر در رفتار خود دارند. چرا که صبور بودن سبب می شود که وقتی طرف مثال حالش مساعد نیست یا روز خود را با مشکلات فراوان طی کرده است با حفظ آرامش به صورت انعطاف­ پذیر و چهره گشاده و خندان می تواند آرامش را به طرف مقابل بر گرداند.

ولی اگر هر دو شخص به حد کافی صبور ناشند، بسیار حساس و غمگین می شوند. از این سبب رفتارهایشان توام با کینه و کدورت خواهد بود. بنابراین از نظر ذهنی در پی آن هستند با حرف های تیکه دار و سخنان ناشایست از هم پذیرایی کنند. بخاطر همین برای داشتن  یک رابطه سالم معمولا دو طرف رابطه بی قید و شرط به هم محبت می کنند و در مقابل مشکلات صبور بوده و با جان و دل از زندگی خود محافظت می کنند.

 قانونی که باید برای داشتن رابطه سالم تر و شادتر دنبال کنید

۴)داشتن همدردی یک مقوله مهم در یک رابطه سالم

در بسیاری از مواقع بهتر است خودتان را به جای فرد مقابل بگذارید، بسیار موثر واقع می‌­شود. همدردی علل خصوص در زندگی به جای پارتنرتان رابطه شما را مستحکمتر از قبل خواهد کرد.

برای تمرین همدردی این گونه عمل کنید که آیا بطور جد می توانید حتی موقعی که با نظر طرف مقابل مخالف هستید نظر اورا تایید کرده و اورا خوشحال کنید؟ آیا درد او آن‌قدری شما را اذیت می­‌کند که برای خوب شدن رفتاش تلاش کنید؟ آیا مشکلات اورا مشکلات خود می دانید؟ توجه داشته باشید که تمرین همدردی رابطه عاطفی وزناشویی را بهتر از هر زمانی مستحکمتر می کند. گروه سلامت کوثر طب آروزی موفقیت و شادکامی را برای شما خانواده های عزیز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
مقایسه