شایع‌ترین دلایل خستگی و بی حالی روزانه که باید جدی بگیرید

دلیل و شایع خستگی دائم در زنان جامعه، علت بی حالی و خستگی زنان

بعضی از خانم ها با اینکه خیلی استراحت میکنند و مشکل تغذیه ندارند ولی ا ین حال باز خسته و کسل هسند که می تواند نشان دهنده یک مشکل پنهان باشد . در این بخش از داروخانه کوثر طب به این موضوع مهم خستگی خواهیم پرداخت، اگر شما نیز جزو این زنان می باشید با ما همراه تا بدرستی به این نشانه ها بپردازیم.

دلیل خستگی مداوم زنان و راه حل این مشکل

دلیل خستگی زنان

علت خستگی همیشگی خانم ها در منزل چیست؟

چه عللی می تواند این خستگی را در زنان ایجاد کند؟ آیا علت خاصی برای آن می توان بیان کرد؟ آیا مصرف دخانیات و مشروبات الکی در این امر دخیل است؟ با ما همراه شوید تا موشکافانه به این مشکل بپردازیم.

چند علت مزمن و دائمی خستگی بانوان جامعه، علت بی حالی و خستگی زنان

بی حالی های همیشگی در زنان عللی به جز روش زندگی روزانه و فعالیت بدنی زیاد دارد و خستگی بیش از حد می تواند جزو بیماریهای جدی در عرصه پزشکی باشد که نگران کننده نیست ولی قابل رفع است.

یکی از دلایل اصلی خانم در مورد خستگی نبود آهن در خون است. بطور کلی فقر آهن، نبود فولیک اسید یا ویتامین B12 وبیماری های حادی مثل پروتینوری کلیه جزو این موارد است.

نوشیدن بیش از حد کافئین سبب کاهش قند خون در بانوان

همیشه مصرف قهوه و اسپرسو برای رفع خستگی نیست و می تواند نتیجه بر عکس داشته باشد، چرا که سیستم بدنی هر شخص نسبت به دیگری متفاوت است. پس بهتر است بانوانی که همیشه خسته و کسل بوده و مصرف روزانه قهوه اشان بالا است، مصرف کافئین قهوه را کم کنند

آیا می دانید: اروس ویگور می تواند نعوظ شما را بهتر کند!

خستگی مداوم زنان به علت مصرف زیاد کافئین

علت خستگی و بی حالی مداوم و همیشگی

غذای آلرژی زا و دلیل خستگی، علت بی حالی و خستگی زنان

خوردن برخی از غذاها ایجاد خستگی می کنند. اگر شما نیز این غذاها را مصرف می کنید پیشنهاد می کنیم با حذف این غذاها شادی و طرواوت را در زندگی روزانه خود ببخشید

خستگی زنان و کم کاری تیروئید ( یکی از علل اصلی)

پیشنهاد زنانه: قرص لیدی آرا ، قرص گلوریا اصل و تریپل فلکس

کم کاری تیروئید عامل خستگی و کسلی زنان

غده تیروئید، برای سوخت و ساز بدن هورمون های اصلی را ترشح  می کند و زیر گردن قرار دارد. اگر بیش از حد این همورمون ها ازاد شود (پرکاری تیروئید)، افزایش سوخت و ساز بدن وهورمون تیروئید کم کار (کم کاری تیروئید)، کاهش متابولیسم را به همراه دارد. از علل ضعف تیروئید :بی حالی مداوم ، تنبل بودن ، پف کردن سر و صورت، چهره زرد رنگ،ورم پاها و دست ها و احساس سرما حتی در هوای گرم، حرکات کند، یبوست می باشد.

علت بی حالی بدن کمبود کدام ویتامین است در زنان

علت خستگی و بی حال در خانم ها

عفونت های دستگاه ادراری می تواند از دیگر علل خستگی زنان باشد. این عفونت ها بیشتر مواقع به صورت مداوم و سوزش ادارار خود را بروز می دهند و تنها راه تشخیص آن آزمایش ادرار است . این مشکل بیشتر با مصرف آنتی بیوتیک ها تسکین و درمان پیدا می کنند.

استرس و خستگی

 

آیا خستگی می‌تواند منشأ روانی داشته باشد؟ خب استرس، یک علت مادر برای همه امراض در جامعه است که خستگی نیز جزو همین موارد می باشد.

استرس عوامل روانی برای آن

اختلالات اضطراب عوامل پیچیده‌ای دارند و چند دلیل مهم برای این مورد می توان بدین گونه ذکر کردک

  • ژنتیک و موروثی
  • مغز و اعصاب
  • دلیل هورمونی
  • رژیم‌ بدغذایی
  • مشکلات جامعه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
مقایسه